PO PIERWSZE: ZESTAW ZERO WASTE PRZY SOBIE ZAWSZE MIEJ

Categories Zero Waste: Krok po kroku


Unikanie śmieci czasem potrafi nam trochę skomplikować życie i właśnie dlatego powinniśmy być przygotowani na każdą ewentualność.

Dobrym rozwiązaniem w kwestii zakupów i stołowania się poza domem jest stworzenie własnego #zerowastekit
Z nim już żadne nieplanowane dla przykładu sprawunki nie będą problemem, lecz czystą bezśmieciową przyjemnością (przynajmniej ja tak mam).

Jakiś czas temu skompletowałam sobie taki pomocny pakiet, który był schowany w piórniku/kosmetyczce i zawierał:

* TORBĘ MATERIAŁOWĄ NA ZAKUPY
* WIĘKSZĄ CHUSTKĘ (np. na chleb, czy hot doga)
* MNIEJSZĄ CHUSTKĘ
* DWA MATERIAŁOWE WORECZKI
* METALOWĄ SŁOMKĘ DO PICIA
* BAMBUSOWY SZTUCIEC

Oczywiście każdy może sobie swój zestaw dopasować do swoich potrzeb. Mnie w tym czasie zależało na tym, aby był on kompaktowy i zawierał, to co wiem, że może mi się przydać w nieoczekiwanych chwilach.

Aktualnie nie noszę takiego konkretnego zestawu w piórniku/kosmetyczce. W pracy, gdzie spędzam lwią część dnia mam awaryjne woreczki, pojemniki, słoiki i chustki. Natomiast jak wyjeżdżam, to automatycznie w moim bagażu lądują wielorazowe pomoce dopasowane do miejsca, do którego jadę.

Niemniej jednak bardzo zachęcam do stworzenia takiej kompozycji. Jest to bardzo dobry i praktyczny pomysł, który pomoże wdrożyć opcję zero waste do życia codziennego.

Dla zainteresowanych takie zestawy można zamówić np. u Bagme. Bez obaw reklamuję małą domową manufakturę, która nawet o tej reklamie nie wie 🙂

NIECH MOC ZERO WASTE BĘDZIE Z NAMI 🙂

Se #zerowaste nákupníma sadama se to má tak, že člověk šije jako divý, spotřebuje metry záclony a šusťáku, a když přijde na lámání chleba, v ruce má pět sad 🙂 Ovšem krásně vymazlených 🙂 Čtyři z pěti jsou volné, takže jestli o ní uvažujete, neváhejte a objednávejte teď, link na obchůdek je v profilu. A jestli byste si rádi objednali sady pro někoho na Vánoce, tak pište zavčasu, plány jsou velké a já mám jen jedny ruce 👐🏻👐🏻👐🏻 / I stocked up 4 pieces of my #zerowasteshoppingkit, if you want one, shop now, there won't be more until November 🙀. You can get them in my Etsy store, link in comments. #zerowaste #zerowastelifestyle #zerowasteshopping #noplastic #reuse #bezobalu #bezplastů #nesnášímigeliťáky

A post shared by www.bagme.cz (@bagme) on

Nie jem zwierząt, idea minimalizmu jest mi bliska, a w szeroko pojętej ekologii dobrze się odnajduję. Wspieram lokalnych przedsiębiorców, staram się konsumować z głową i używam narzędzia, jakim jest zero waste, by być bardziej odpowiedzialnym Ziemianinem. Wiem, że moja działania nic nie zmienią, ale robię dalej swoje.