DOBRA ZMIANA ZERO WASTE: naturalna odżywka do włosów

Categories Dobra zmiana

Odżywka do włosów w plastikowym opakowaniu i cytryny

Prowokacyjna z nazwy seria DOBRA ZMIANA ZERO WASTE, to cykl składający się z konkretnych przykładów jak w prosty sposób można wprowadzić zasady zero śmieciowe w życie codzienne.

Dotychczas w serii ukazały się wpisy:

DOBRA ZMIANA ZERO WASTE #MYDŁO
DOBRA ZMIANA ZERO WASTE #WPIS UZUPEŁNIAJĄCY O MYDLE W PŁYNIE

DOBRA ZMIANA ZERO WASTE #ORICULI

Dziś mam dla Was kolejną propozycję dokonania dobrej zmiany: tym razem podsuwam pomysł, by zamienić drogeryjną odżywkę do włosów dostępną w plastikowym opakowaniu na naturalną domowej roboty. Jest to opcja dla tych, którzy nie mają możliwości kupowania kosmetyków bez opakowań.

W internecie dostępnych jest wiele przepisów na różnego rodzaju maseczki i odżywki do włosów (np. tu i tu). Proponuję przetestować różne tak, by jak w przypadku kosmetyków tradycyjnych, dobrać odpowiednią do swojego rodzaju włosów.

Moje włosy są długie i cienkie, w kolorze blond, skłonne do przetłuszczania, ale suche na końcówkach. Próbowałam różnych produktów, by je odżywić i np. oleje zupełnie się u mnie nie sprawdzają. Moje włosy uwielbiają za to płukankę z siemienia lnianego, cytryny czy piwa. Staram się stosować je naprzemiennie w zależności od tego, które produkty mam akurat w domu, ile mam czasu i czego obecnie potrzebują moje włosy.

Przepisy na kosmetyki domowej roboty możecie również znaleźć w polecanych przez nas książkach:

„Nastolatki dbają o urodę” Anny Łasicy

„Kosmetyki, które zrobisz w domu” Klaudyny Hebdy

Kiedy pierwszy raz usłyszała o zero waste, pomyślała, że to coś dla niej i choć nadal ilość śmieci, które generuje jest daleka od zera, stara się wdrażać ideę ograniczania odpadów i zarażać nią innych.